Jaka jest cena leczenia kanałowego i od czego zależy?

Leczenie kanałowe jest stosowane u pacjentów, którzy w wyniku zakażenia bakteryjnego nieodwracalnie uszkodzili miazgę zęba. Leczenie polega na usunięciu miazgi i wypełnieniu wszystkich kanałów chorego zęba.

Jak diagnoza wpływa na cenę leczenia kanałowego?

Podczas leczenia kanałowego wykonywane są zwykle zabiegi diagnostyczne, takie jak prześwietlenia zębów, w celu określenia dokładnej liczby kanałów. Głębokość kanałów stomatologicznych musi być mierzona endometrem, tak aby wszystkie kanały były całkowicie i dokładnie wypełnione. Dobrze jest, gdy podczas zabiegu stomatolog używa mikroskopu. Leczenie Kanałowe zeba cena jednak w takim wypadku nieco wzrasta.

Od czego zależy cena?

Ceny leczenia kanałowego w polskich gabinetach są bardzo zróżnicowane. W większości przypadków zależą one od doświadczenia lekarza wykonującego zabieg i stosowanej technologii. Różnice cenowe występują również w zależności od województwa. Jedynym wspólnym mianownikiem, jeśli chodzi o cenę leczenia kanałowego jest to, że wzrasta wraz z liczbą leczonych kanałów, więc leczenie endodontyczne pojedynczych zębów korzeniowych jest tańsze niż leczenie zębów z większą ilością kanałów, takich jak przedtrzonowce i trzonowce.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Leczenie Kanałowe zeba cena jest zazwyczaj kształtowana w dość specyficzny sposób. Leczenie i wypełnienie jednego kanału korzeniowego może wynosić od 150 zł do 200 zł w gabinetach prywatnych. Leczenie i napełnianie podwójnych kanałów waha się od 220 zł do 400 zł. Z kolei leczenie oraz wypełnienie wszystkich kanałów zęba trzy- lub czterokanałowego pod mikroskopem może kosztować nawet około 1500 zł. Jest zatem jasne, że sam ten rodzaj leczenia nie jest jednym z najtańszych. Ponieważ cena leczenia kanałowego może być wysoce różnorodna, wskazane jest uzgodnienie z dentystą, po wstępnych badaniach diagnostycznych, ile będzie kosztowało leczenie w danym przypadku. Warto też zapytać, czy cena obejmuje tzw. wizyty pośrednie, które są czasami konieczne podczas leczenia endodontycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *